Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Canal+ dokonuje abordażu, Amazon walczy z recenzjami, Twitter utracił dane 5 milionów kont oraz…

 

Wyciekły dane milionów kont na Twitterze

Dane ponad 5 milionów kont popularnego serwisu mikroblogowego można kupić na hakerskich forach. Cena za cały pakiet informacji wynosi 30 tysięcy dolarów. Ich kradzież umożliwiła poważna luka bezpieczeństwa na Twitterze. Problem dotknął osóby z całego świata i dotyczy adresów e-mail i numerów telefonów powiązanych z kontami użytkowników. Niebezpieczną lukę w zabezpieczeniach odkrył jeden z użytkowników, który w nagrodę za wskazanie podatności otrzymał od Twittera 5 tysięcy dolarów.

Źródło: CyberDefence24

Amazon pozywa tysiące grup na Facebooku za fałszywe recenzje

Firma złożyła pozew przeciwko administratorom grup na Facebooku, którzy mają pośredniczyć w sprzedaży fałszywych recenzji. Sprawa dotyczy ponad 10 tysięcy grup na popularnym serwisie społecznościowym.

Amazon zarzuca administratorom grup facebookowych nakłanianie do recenzowania produktów w zamian za darmowe próbki. Kolejną nielegalną praktyką było szukanie autorów recenzji i oferowanie 10 dolarów za jedną fałszywą opinię.

Spółka poinformowała, że jej zespoły wyłapujące fałszywe recenzje współpracują z Facebookiem, w celu zamknięcia wskazanych grup. Do chwili obecnej udało się zamknąć około połowę z 10 tysięcy zgłoszonych grup.

Źródło: Computerworld

Canal+ Polska przejął pirackie serwisy z filmami

Canal+ Polska, we współpracy z policją oraz innymi pokrzywdzonymi podmiotami, przejął serwisy rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl. Jak się okazało, nielegalne platformy były zarządzane przez tego samego administratora.

W chwili obecnej, Google na wniosek poszkodowanych, usunął ponad 12,6 miliona adresów URL z domeny rapidu.net.

Domeny zostały wyłączone i przekazane CANAL+ Polska, który wykorzystuje je do budowania świadomości legalności treści wśród dotychczasowych użytkowników.

Administrator serwisów na mocy zawartego porozumienia  zobowiązał się do zapłacenia ustalonej kwoty na rzecz naprawienia wyrządzonych szkód.

Źródło: Dobre Programy

Trwa atak na skrzynki pocztowe polskich internautów

Na początku użytkownicy poczty elektronicznej otrzymują e-maila informującego o zablokowaniu konta pocztowego w najbliższym czasie. Aby tego uniknąć zostają przekierowani na fałszywą stronę, gdzie należy potwierdzić swoje dane rejestracyjne.

Przestępcy do ataku wykorzystują sprytną technikę Browser in the Browser (BITB). Polega ona na wygenerowaniu dodatkowego okna przeglądarki, które de facto oknem nie jest, w którym adres naszej poczty elektronicznej będzie wyglądał jak prawidłowy. W rzeczywistości adres jest obrazkiem wklejonym w stronę.

Celem atakujących jest wyłudzenie danych logowania do poczty elektronicznej i użycie ich do przejęcia kolejnych platform, z których korzysta użytkownik, np. portali społecznościowych.

Źródło: Sekurak

Niedopłata do faktury „Orange”? To oszustwo!

Trwa kolejna kampania phishingowa, wykorzystująca wizerunek Orange Polska. Użytkownicy telefonów otrzymują SMS-y o treści: „Masz zalеgle zadluzеnie w wуsokosci 3.12 zl za korzуstanie z uslug siеci. Zаplac przеz Iink, w przеciwnym raziе kartа SIM zostаnie zablоkowana. [link].”

Oczywiście, aby uniknąć nieprzyjemności należy dokonać drobnej wpłaty przez załączony link do fałszywej bramki płatności.

Wpisanie loginu i hasła do banku poskutkuje przejęciem ich przez cyberzłodziei.

Źródło: Orange.pl

Udostępnij

Bądź zawsze na bieżąco, zapisz się
do naszego technologicznego newslettera.

Dostarczamy tylko warościowe treści związane z technologią, nie robimy spamu.

Przeczytaj również

Skonsultuj wsparcie dla twojego biznesu

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy z naszym konsultantem, który znajdzie wstępne rozwiązania wyzwań.